Už toho máme dost! Kari Traa začíná měnit pravidla hry!

Kari Traa je tvořena ženou pro ženy. Kampaň „Švédské modelky“ je naši iniciativou nastavit zdravý způsob toho, jak sportovní a módní průmysl ovlivňuje modelky, a řídit jeho dopad na mladé dívky.

Připravili jsme návrh etických pravidel pro modelky oděvního průmyslu. Tato pravidla reprezentují základní lidská práva, která, věříme, že jsou v praxi tím nejdůležitějším.

cms-327-0-7c0b4f0fc085f670f569707bf8937d07-tsm_front_1

Hodláme svět módního průmyslu kampaní inspirovat, zapojit ho do uvedené problematiky a společně zaktivovat síly pro jeho zdravější vývoj.

Co pro to děláme?

Najali jsme tři mladé švédské modelky, Emmu, Ellinor a Jennifer, které všechny zažily neuvěřitelný tlak na to, aby naplnily nereálné a nedosažitelné ideály krásy v módním průmyslu. V osmidílném webovém seriálu tak budeme sledovat jejich cestu životem.

bilde7_608fe4b0781d77d0da7d240910a7d682
ELLINOR BJURSTRÖM (22) začala kariéru modelky, když jí bylo 13 a získala ji značka H&M. Poté pracovala pro několik různých modelingových agentur ve Švédsku, Španělsku, Turecku a USA.

Tyto dívky projdou zásadní proměnou, aby si uvědomily, že tělo a jeho vzhled nejsou v životě všechno. Velikost oděvu neurčuje krásu nebo to, kdo jsi. Existují jiné hodnoty, které jsou podstatně důležitější.

bilde4-copy_608fe4b0781d77d0da7d240910a7d682
EMMA ELSÄSSER (23) začala kariéru modelky ve 20 letech prací na golfovém hřišti. Sice se ji pokoušeli zlanařit už ve 13 letech, ale rozhodla se vyčkat, než dala práci v modelingu šanci. Emma pracovala pro módní agentury ve Švédsku, Británii a USA.

Naše modelky se potýkají s nízkým sebevědomím, depresemi a poruchou stravování – problémy, se kterými se setkává mnoho mladých dívek každý den. Naším cílem je přimět švédské modelky následovat námi nastavenou cestu a cítit se na konci procesu podstatně lépe.

jenniferny_608fe4b0781d77d0da7d240910a7d682
JENNIFER LARSÉN (23) byla zlanařena na ulici ve Stockholmu, když jí bylo 16 let. Od té doby pracovala pro agentury ve Švédsku, Itálii a USA.

Kéž jsou všechny ženy a dívky šťastnější, zdravější a silnější!

Práva modelek na lidskost

Chceme motivovat módní průmysl, aby se zapojil do rozvoje práv modelek. Společně vytvoříme množinu pravidel a snad je úspěšně zavedeme do všech zákoutí světa módního průmyslu.

  • Náš průmysl vytváří a propaguje roli modelek pro ostatní mladé lidi. Proto máme povinnost propagovat výhradně zdravé ideály.
  • Propagace nezdravých modelek prezentuje mladým nesmyslné ideály. Jako zástupci módního průmyslu se proto zavazujeme pracovat jen se zdravými modelkami.
  • Lidé mají právo na zdravý život. Jako zástupci daného odvětví se zavazujeme nepodporovat hubnutí nebo tlak na nezdravý životní směr.
  • Lidé mají právo na důstojné zacházení. Módní průmysl nebude nikdy výjimkou v dodržování této zásady.
  • Mladí lidé jsou velice zranitelní. Budeme s nimi proto jednat s respektem, který si zaslouží a který potřebují, aby žili zdravě.
  • Lidé mají právo být adekvátně odměněni za svůj výkon. Vždy budeme lidi pracující s námi vyplácet a hodnotit spravedlivě.

Pomocí hashtagu #iamtheswedishmodel se prostřednictvím Instagramu a dalších sociálních médií můžete sami do iniciativy zapojit a požadovat změnu módního průmyslu. Staň se i ty šťastnější, zdravější a silnější modelkou!

 

ELLINOR BJURSTRÖM

Ellinor (22) začala kariéru modelky, když jí bylo 13 a získala ji značka H&M. Poté pracovala pro několik různých modelingových agentur ve Švédsku, Španělsku, Turecku a USA.

Sleduj Ellinor zde: 

Instagram: @ellinorbjurstrom

Blog: ellinorbjurstrom.com

EMMA ELSÄSSER

Emma (23) začala kariéru modelky ve 20 letech prací na golfovém hřišti. Sice se ji pokoušeli zlanařit už ve 13 letech, ale rozhodla se vyčkat, než dala práci v modelingu šanci. Emma pracovala pro módní agentury ve Švédsku, Británii a USA.

JENNIFER LARSÉN

Jennifer (23) byla zlanařena na ulici ve Stockholmu, když jí bylo 16 let. Od té doby pracovala pro agentury ve Švédsku, Itálii a USA.

Sleduj Jennifer zde:

Instagram: @jenniferlarsen

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.