Zuzka Urbancová o své věrné “kamarádce” mikině Kristina Hoodie

V mém šatníku se čas od času objeví kousek, který se pro mě stane nepostradatelným. Třeba péřovka, kterou si sebou beru v zimě, v létě, na chatu i do města. Někdy v ní dokonce i spím. No a letos k ní přibyla perfektní dvojka. Lehká mikina s kapucí Kristina Hoodie od značky Kari Traa.

Když jsem na jaře listovala novým Kari Traa katalogem, ničím mě na první pohled nezaujala. Až Jana, má kamarádka, mě přesvědčila, že s ní určitě nešlápnu vedle. Láska na první pohled to nebyla. Mikina je totiž střižena trochu atypicky. Je celkově dlouhá a volná, dlouhé rukávy daleko přesahují přes konečky prstů. Ale já nepřestávala doufat a náš vztah se postupně vyvíjel. Musím však podotknout, že Honzovi se líbila okamžitě.

Postupně jsem začala oceňovat její materiálové vlastnosti. Měkká splývavá látka zahřeje, třeba v chladnějších letních dnech, ba i začínajících podzimních. Vedro v ní však také není, a tak nejste nuceny ji neustále svlékat při změnách počasí nebo našich nálad. Nejraději ji nosívám při cestování ať už vlakem nebo autem, kdy se do ní dá perfektně zachumlat a oddat se snění.

Naprosto nepostradatelnou se pro mě stala při výletu do Skotska. Tamní počasí je nevyzpytatelné stejně jako moje nálada po ránu a tak jsem ji nosila neustále při sobě. V kombinaci se zmiňovanou péřovkou tvořily nerozlučné combo. Dlouhý zadní díl skvěle chrání zadní partie před prochladnutím a když začne foukat vítr, stačí přetáhnout přes hlavu kapuci a přes prsty rukávy, rázem se budete cítit jako v peřinách.

Další kladné body si získala svým nevtíravým designem. Logo Karitraa motýlka je velmi jemně naznačeno na rukávech, jediným výraznějším prvkem je tkanička u kapuce.

Definitivně jsem se do ni zamilovala poté, co jsem během dvou týdnů nicnedělání viditelně nakynula. Kristina Hoodie a její schopnost lichotivě se adaptovat nelichotivým tvarům v oblasti břišní mě nejednou zachránila.

Mou nepostradatelnou je světle šedá verze velikosti S, k dostání je pak ještě v petrolejově modré a tlumeně červené.

img_20160921_085404-e1474570692226

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.