Lucy & Mary! Dvě kámošky, tanečnice, ambassadorky, podnikatelky, cestovatelky, ale HLAVNĚ! Dvě #SoulSisters, které se rozhodly pokořit nejvyšší horu Slovinska.

Kouzelná země, která má snad vše, po čem každý cestovatel touží. Průzračné řeky, nádherné moře, podmanivá města, jedinečná jezera i dech beroucí hory. Slovinsko nabízí nespočet možností, jak strávit dovolenou. Každý si zde přijde na své, protože zde můžete poznávat, odpočívat, sportovat, nebo zažít ten největší adrenalin v životě. A proto jsme se tam vydaly my dvě.

S námi jelo dalších šest lidí. Takže celkem osm potrhlých mladých bláznů, kteří odpočívají jen aktivně, téměř nikdy pasivně. Počasí nám přálo po celý náš pobyt, takže jsme byli celkem rádi, že jsme si toho nemuseli tolik balit na výlety a později na samotný výšlap. Kraťasy, tílko, legíny, mikina a pár dalších věcí k výbavě a bylo vystaráno.

Jak jsme si celý pobyt v tak srdečně blízké a přitom tak kilometrově vzdálené zemi užily my dvě „barbíny“? Možná zjistíte, že nejsme takové barbíny, za které nás sem tam někdo může považovat (zřejmě pro náš smysl pro módu). Během naší krátké návštěvy jsme okusily snad vše, co se dalo. Navštívily jsme soutěsku Vintgar, která skýtá svěží zeleň, mohutná skaliska a křišťálově čistý tok řeky Radovny. Viděly jsme vodopád Savica (pravděpodobně nejznámější vodopád Slovinska), kde se voda valí z výšky 78 m. Prošly jsme starobylé uličky nejkrásnějšího Slovinského města – Piran. Vykoupaly jsme se v azurově modrém Jaderském moři. Na jezeře Bled jsme si půjčily paddleboardy, které jsme už sice měly vyzkoušené z Prahy, ale tam vám to byla úplně jiná jízda.

Ovšem třešničkou na dortu a naším hlavním cílem návštěvy této země byl výšlap na Triglav – nejvyšší horu Julských Alp a Slovinska (2864 m). Celkové převýšení bylo 1894 m, což pro kamzíky (se kterými jsme se po cestě setkávaly) nebyl žádný problém, ale nám se ovšem orosila čela už při výstupu z auta. Výstup byl fyzicky celkem náročný. Cesta byla dlouhá, ale opravdu překrásná. Člověku se až zatajoval dech. Při každém výstupu výš a výš se nám otevíraly nové obzory. Dech beroucí výhled, překrásná krajina, strašidelné propasti díky výšce, kterou jsme nabíraly. Nikdy v životě jsme si nedaly svačinku na tak kouzelném místě. Sedíte na kameni, svačíte tuňáka a pod sebou máte propast tak hlubokou, že skoro nedohlédnete na zem. Ale víte vy co? Stálo to za to. Jakmile jsme dosáhly toho vysněného a očekávaného vrcholu, chtělo se nám brečet štěstím.

 

Nahoře bylo velmi chladno, ale my se ani netřásly. Měly jsme velmi dobré oblečení a přitom jsme nebyly nabalení. Palec nahoru za funkční oblečení od Kari Traa, které nás udrželo v teple, když bylo chladno a v suchu, když bylo velké vedro. A ještě jsme u toho dobře vypadaly!

Pro samotnou expedici na Triglav jsme byly vybavené funkčním oblečením od Karitry: Legíny Marianne tights, mikina Rulle fleece a triko Nora tee. Oblečení bylo skvěle zvolené, protože jeho vlastnosti jsou vhodné i pro vysokohorskou turistiku.

Zkrátka celé naše Slovinské dobrodružství bylo velké překonávání našich hranic, vystoupení z komfortní zóny, ale paradoxně jsme se staly bohatšími. Bohatšími o zážitky, o nové poznatky a o zkušenosti, díky kterým dnes zvládneme nemožné.

A navíc to ještě více stmelilo dvě duševní sestry (#SoulSisters), které už nic nerozdělí. Takže se těšíme na další dobrodružství, které na sebe nenechá dlouho čekat.

Mary a Lucy

Video zde: https://www.youtube.com/watch?v=BBKa38ttWHI 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.