Od roku 2012 plní tělocvičny v České republice fitness program s názvem Piloxing®. Pojmenování už malinko napovídá, že jde o kombinaci Pilatesu a boxu s doplněním tanečních variací. I když se zprvu zdá, že je to podivné a neslučitelné spojení, opak je pravdou. Piloxing® je intervalový trénink, který vás bude bavit, a při pravidelných návštěvách na sobě uvidíte výsledky.

 

Na prvním místě je ženskost – pod tímto výrazem si můžeme přestavit mnoho významů. Viveca Jensen, zakladatelka programu Piloxing® je švédská tanečnice žijící v USA, která během svého života prošla na vlastní kůži široké spektrum sportů a cvičení, od Bodybuildingu až po Pilates. Hledala však program, který bude pro ženské tělo zdravý. Zdravý ve smyslu prospěšný nejen ženskému tělu, ale i duši a ještě zábavný, aby ženu zaujal, „chytil a jen tak nepustil“.

Primárním přáním, myšlenkou zakladatelky, bylo zvýšení sebevědomí žen. Přeci každá žena může být jemná a silná zároveň, každá žena by si měla být vědoma své krásy, svých předností. Společně s Piloxingem® se její přání naplnilo. Pozitivní vnímání sebe sama během lekce Piloxingu® pomáhá ženám cítit se sebevědomě i mimo tělocvičnu.

 

Piloxing® program využívá principy Pilates, díky kterým je naše tělo pružnější i lépe tvarované. Rychlost a hbitost boxu zase zlepšuje vytrvalost a koncentraci. Cvičí se naboso pro posílení chodidel, to podporuje lepší funkci svalů, kvalitu pohybu a na ruce se používají speciální rukavice (zátěž s hmotností cca 250 g), jež zajišťují mírný odpor a tím zvyšují efektivitu cvičení. Během cvičení je aktivován vnitřní stabilizační systém – core, jeho posílení podpoří správné držení těla a pevné bříško a podpěrnou funkci páteře.

Každá hodina začíná zahřátím, kdy se tělo připravuje na následující zátěž a mysl se koncentruje na cvičení. V hlavní části je Pilates, tanec i box napasovaný do jednotlivých bloků a během jedné lekce se musí vystřídat všechny tři. Pohyby jsou promyšlené a přesně stanovené, aby byl jejich efekt co nejvyšší. V závěru lekce nechybí posilování bříška a zadečku. Poslední minuty jsou věnovány řádnému protažení všech svalových partií a na samém konci hodiny může zaznít pokřik SLEEK – SEXY – POWERFUL, který zakončí hodinový ohňostroj chrlící energie.

 

Idea Piloxingu® se mi líbí stejně jako smýšlení Kari Traa. Žena má být svá, sebevědomá a vynikat. Proto miluji tu kombinaci výrazného oblečení značky Kari Traa a výbušného cvičení, kterým je Piloxing®. Pokud jen trochu můžeš, vyhledej si lekci ve svém okolí a určitě přijď zažít Piloxing® na vlastní kůži. Cvičí se po celé České Republice i u mě v RelaxTeplice.

Lekce Piloxing® mohou vést pouze proškolení instruktoři s certifikátem od společnosti Piloxing®, LLC.

Lucka B.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.