5 cest, které vás zbaví protivné celulitidy jednou provždy

Trápí vás celulitida? Pak nevěste hlavu, rozhodně nejste sami. Naopak. Pomerančová kůže představuje v dnešní době možná větší problém než samotná nadváha či obezita. Proč? Protože si nevybírá. Postihuje bez rozdílu všechny – staré, mladé, baculaté, hubené… Dokonce i celebrity.

Ano, tak to opravdu je. Stačí se podívat na nějaké fotky slavných modelek či hereček, které je zastihují nepřipravené pro zkoumavé oko veřejnosti. Skutečností totiž je, že celulitida skutečně trápí téměř všechny ženy – bez rozdílu věku a typu postavy. Existuje vůbec nějaká účinná obrana?

Ale ovšem, existuje. A jmenuje se zdravý životní styl. Dobrou zprávou je, že skutečně zabírá. Špatnou zprávou, alespoň pro ty lenivější z nás, pak je, že se nejedná o jednorázové řešení – ba naopak. Často je třeba od základů změnit jak stravovací, tak i pohybové návyky.

S chutí do toho a půl je hotovo

Nezoufejte. My víme, jak na to a rádi vám pomůžeme. Zdravý životní styl totiž může být i zábavný. Nevěříte? Pojďte si s námi projít 5 jednoduchých triků, které vás celulitidy zbaví jednou provždy. A možná, že nejen celulitidy. Se zdravým životním stylem totiž ruku v ruce kráčí i správný a vyvážený úbytek hmotnosti (pro ty, které to potřebují, samozřejmě) a zlepšení fyzické kondice. Nezní to lákavě?

 

A jak tedy na to?

 1. Dodržujte pitný režim

Ano, uznáváme, že to může znít jako klišé. Pravdou ale je, že bez dodržování pitného režimu se ošklivé pomerančové kůže nezbavíte. Nebudeme vám doporučovat, kolik litrů byste měli denně vypít. To byste měli vědět sami – poslouchejte svá vlastní těla a starejte se o to, aby nepocítila žízeň. Jakmile totiž pocítíte žízeň, už je to špatně. Pít bychom měli tak, aby se nám žízeň vyhnula velkým obloukem. Dále dávejte přednost neperlivým nápojům, ideálně čisté vodě, třeba s citrónem. Dobré jsou i neslazené ovocné a bylinkové čaje. Černý čaj či kávu vždy doplňte sklenicí vody, protože tyto nápoje odvodňují. Vyhněte se perlivým nápojům – oxid uhličitý, který odpovídá za ony bublinky, totiž zvyšuje chuť jídlu.

2. Hýbejte se

Ano, další obecné doporučení, které se můžete dočíst v každém druhém časopise, pomyslíte si. Ale ono to skutečně tak je. Dodržujte pitný režim, nezapomínejte na pravidelný pohyb a máte na půl vyhráno. Záleží ale i na tom, jak si pohyb během týdne poskládáte. Ideální je v tomto směru kombinace silového a aerobního tréninku, která donutí vaše tělo, aby začalo spalovat kalorie a pracovat s povolenou pokožkou. Můžete si buď naplánovat, že si 2× týdně zajdete zaběhat a 2× týdně do posilovny, nebo můžete tyto dvě složky (tedy silovou a aerobní) spojit v jednom efektivním cvičení – jako je třeba kruhový trénink, tabata, nebo správně vedené lekce trx.

3. Vyhněte se cukru, jezte hodně vlákniny

Je třeba vyhnout se i všem potravinám, které mohou na nenáviděné ďolíčky nepříznivě zapůsobit. Když to řekneme jednoduše, jedná se o všechny průmyslově zpracované potraviny. Naučte se číst etikety a zadní strany obalů a vybírejte produkty, které mají co nejkratší seznam obsažených látek. Ideální je dávat přednost tomu, co nabízí matka příroda – ovoce a zelenina (které jsou plné organické, živé vody a významně obohatí pitný režim), celozrnné výrobky, ořechy, semínka a luštěniny. Všechny tyto potraviny přirozenou formou dají tělu to, co potřebuje, bez toho, aby zatěžovaly trávicí systém. I to má významný vliv na úbytek celulitidy.

4. Odpočívejte

Víte, kolik hodin byste měli spát? Říká se, že alespoň 6 – 8 hodin a něco na tom skutečně bude. Spánek je jediná doba, kdy naše tělo dokáže skutečně odpočívat a 100% regenerovat a vstřebávat to, co se mu během dne přihodilo a co se do něj během dne dostalo. A jedná se přitom o hluboký spánek, ne o polehávání u televize, nebo klimbání u knížky. Ruku na srdce, spíte alespoň 6 nebo 7 hodin? Pokud ne, zkuste přehodnotit svůj dosavadní spánkový režim a věnovat mu více času. Výsledky svého snažení budete po krátkém čase moci posoudit sami.

5. Zajděte na lymfatickou masáž

Lymfatická masáž – třešnička na dortu, která zúročí veškerou dosavadní snahu. Myslíte to s bojem proti celulitidě opravdu vážně? Poraďte se se svou masérkou, nebo fyzioterapeutkou a zaplaťte si kůru lymfodrenáží, nebo lymfatických masáží. Svěřit se můžete buď do rukou zkušeného profesionála, který nacvičenými pohyby rozhýbe váš lymfatický systém, nebo vyzkoušejte masáž strojovou – vlezete si do nohavic, které vám budou masírovat nohy příjemnou vibrací. Lymfatická masáž, ať už strojová, nebo ruční, způsobí odplavení škodlivin – toxinů – a přebytečné vody z těla pryč. Uvede do pohybu lymfu. Příznivě působí nejen proti celulitidě, ale také proti otokům.

 

Lucka T.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.