Milujete myšlenku trávení času v přírodě, ale nejste nadšenci spacáků a sáčkového jídla?

Na Instagramu nás neustále bombardují nové názvy a ## kterým nerozumíme a mezi nimi se objevil i Glamping s nádhernými fotkami a to nás zaujalo. Cestovaly jsme za vás do zářící mekky Canvas Hove na norském ostrově Tromøy, abychom se dozvěděly více.

Zapomeňte na spacák

V Canvas Hove můžete spát v korunách stromů, v tzv. „Kokonu“ na měkkých matracích v peřině s nejjemnějším peřím. Nebo v „jurtě“, jakýmsi luxusním stanu s vlastní toaletou, postelí a vanou. K snídani si sami vaříte vejce a slaninu na sporáku na dřevo, který vám dává ten pocit kempování, ale s luxusem, že na cestě nebudete muset nosit jídlo v batohu…

„Insta-friendly“ aktivity

Při kempování byste neměli jen jíst, ale také být aktivní – samozřejmě insta-friendly způsobem. V Canvas Hove jsme si půjčili průhledné kánoe, které poskytují pohled do křišťálově čisté vody. Na zvířecí faunu je třeba říci, že většinou jsme si všimli pouze medúzy, ale pocit, že jsme tak blízko k vodě s výhledem dolů na mořské dno, je nezapomenutelný. V oblasti je také několik krásných písečných pláží, na kterých jsme se chvilku slunili.

Populární je i glampingová aktivita padellboard a tak v táboře jsme si mohli pronajmout různá prkna – pěkný a snadný způsob, jak se dostat rychle a v suchu na vodu.

Příznivci horské cyklistiky si zde užijí stezky v blízkém terénu, upravené i pro začátečníky.

Jinak je tato oblast ideální pro běhání po krásných plážích nebo po stezkách v lese.

Také jsme slyšeli zvěsti, že tábor plánuje začít s jógou!

Lázně v přírodě

Po dni plném aktivit se dostáváme k nejluxusnější části celého glampingového zážitku a to ve venkovních lázních Tromøya.

V Canvas Hove najdete dvě velké venkovní koupele vyhřívané kamny na dřevo a dvě sauny s výhledem na moře. K saunám se dostanete pouze přebroděním mělkou studenou vodou.

Perfektní konec chladného letního večera, než se schoulíte pod přikrývku.

Celkově vzato glamping představuje tedy spojení krásy, luxusu a pohodlného kempování v přírodě. Je to trend posledních deseti let. První glampimgové stany a resorty vznikly v exotických destinacích, např. Tanzánii, Namibii, Jihoafrické republice, Thajsku, Malajsii a na Bali, ale později se rozšířily i do zemí západní Evropy

Tento styl kempování je určen pro ty, kdo milují kempování a chtějí být v bezprostředním kontaktu s přírodou, ale současně si chtějí užívat luxusu a moderních vymožeností, na které jsou zvyklí.

Glamping spojuje klasické kempování v přírodě s přednostmi hotelů nebo apartmánů, jejich komfortem a novými technologiemi. Stany mnohdy o rozloze 35 metrů čtverečných jsou vybaveny kompletně zařízenou kuchyní, koupelnou, dvěma ložnicemi a krytou terasou, kde lze posedět a užívat si pohled na přírodu.  Některé mají i bazén v němž se voda přelévá přes okraj.

Doufám, že jsme vás nalákaly a pošlete nám vaše zkušenosti a překrásné fotky z vašeho Glampingu.

Team Kari Traa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.